De ce postul e o idee bună (deşi nu eşti un creştin cu năbădăi)

La ce limbaj multicolor am, nimeni nu mă bănuieşte, în mod cert, că aş dărâma uşa bisericii duminicile sau că aş avea Biblia acasă....