Ce bine ne-ar prinde şi nouă o zi a recunoştinţei

Parcă-l aud pe dacopatul ortodox de serviciu: “trădătorilor de neam şi ţară, aţi fi în stare să adoptaţi toate sărbătorile stupide ale străinătăţii, doar...