Rezoluţiile mele de 13 martie

Obiectiv, mi se pare penibil să formulezi hotărâri noi-nouţe pe 1 ianuarie. Pe 1 ianuarie e zăpadă, frig, mintea omului hibernează în peşteră, îmbrăţişată...